Potrebujete dezinfikovať súkromný či verejný priestor? V hlave máte pravdepodobne zafixované, že prostriedok na báze chlóru vyčistí všetko. Automaticky tak siahnete po chlórovej dezinfekcii. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aký vplyv má takáto dezinfekcia na okolie? Na zvieratá, prírodu či ľudí?

Alternatívnym riešením je polymérová dezinfekcia. Odstraňuje vírusy, plesne a baktérie bez toho, aby do okolia vypúšťala zdraviu škodlivé látky. Prečítajte si 4 dôvody, prečo by ste si mali vybrať práve polymérovú dezinfekciu.

 

Domáce zvieratká netrpia

Po aplikácii chemickej chlórovej dezinfekcie v súkromnej alebo verejnej budove, prichádzajú do styku s povrchmi nielen ľudia, ale aj zvieratá. Psy a mačky veľmi citlivo reagujú na toxickú chlórovú dezinfekciu. Dezinfikovanej plochy sa dotýka ich srsť, vdychujú chemický aerosól a oblizujú povrchy, ktoré boli dezinfikované. Ich srsti a vnútorným orgánom to vôbec neprospieva. Avšak polymérová dezinfekcia je bezchlórová, nezapácha. Funguje na inom princípe. Nepoškodzuje bunky väčších organizmov, z dôvodu, že ich molekulárna štruktúra a biochemické vlastnosti sú rozdielne. Je vhodná na dlhodobé používanie pre domáce zvieratá i deti.

 

7-dňový film, ktorý chráni

Ani romantický, ani dobrodružný. Film, ktorý ochráni povrchy počas obdobia dní je polymérový. Po aplikácii bezchlórovej dezinfekcie vzniká na povrchu predmetov polymérová vrstva. Tá slúži ako prevencia pred infekciou. Zabraňuje usádzaniu a udržiavaniu mikroorganizmov, baktérií, plesní a vírusov na ošetrenej ploche. Okrem okamžitého efektu získavate polymérovou dezinfekciou aj sedemdňovú ochranu. Na porovnanie – dezinfekcia na báze chlóru ochraňuje dezinfikovaný povrch približne 8 hodín.

 

S láskou k planéte

Polymérová dezinfekcia je chemický roztok nazývaný PolyHMG. Tento roztok má aj pri veľmi nízkej koncentrácii vysoký dezinfekčný účinok. Chemicky predstavuje spojenie dvoch látok, ktoré fungujú na báze vody. Aj to je jedným z dôvodov, prečo je táto dezinfekcia šetrná k prírode. Neobsahuje aldehydy, chlór, fenoly a alkohol. Nenarúša štruktúry dezinfikovaných povrchov, nevypúšťa do prostredia toxické výpary. Nenájdeme v nej karcinogény, je pH neutrálna a biologicky rozložiteľná.

 

 Rýchlo a bez prípravy priestoru

Polymérová dezinfekcia je rýchlo aplikovateľná, práca si nevyžaduje zložité technologické postupy. Príprava priestoru pred dezinfekciou nie je takmer potrebná. Vzhľadom na to, že táto dezinfekcia je priateľská ku všetkým povrchom (kovy, drevo, plasty, sklo, .. ), nie je potrebné predmety v dezinfikovanej miestnosti prekrývať ani skrývať. Nespôsobuje koróziu a je nehorľavá. Trvanie celého procesu dezinfekcie závisí od veľkosti dezinfikovanej plochy. Odhadovaný čas na 100 m2 je 1 hodina.

 

Polymérová dezinfekcia je šetrná k prírode, ľuďom i zvieratám. Neobsahuje toxické látky a na povrchu vytvára ochranný film, ktorý bráni usádzaniu mikroorganizmom, plesní, baktérií a vírusov po dobu 7 dní. Ešte stále váhate?

 

Kontakt